Пошук витоків електрики
Пошук витоку електричного струму
Витік електричного струму відбувається через старіння ізоляції або її пошкодження механічним способом, ослаблення контактних з’єднань струмопровідних частин приладів. Витік струму може призвести до іскріння, а це дуже небезпечно і може виникнути пожежа. Щоб захистити людей від ураження електричним струмом та запобігти витоку струму при пошкодженні струмопровідних частин електроустановки, були придумані та застосовуються пристрої захисного відключення (ПЗВ). У побутових електромережах для захисту від ураження струмом застосовуються ПЗВ з чутливістю 10мА та 30мА, а для захисту від пожежі застосовуються ПЗВ з чутливістю 100мА та 300мА. ПЗВ само не відключає прилад при перевантаженні, тому пристрій ставлять у парі з автоматом. ПЗВ захищає людину від ураження електричним струмом, автомат – проводку від перегріву.
Витік струму – процес, коли струм протікає від фази в землю не призначеним шляхом: металевим частинам приладу, сирій штукатурці, по трубах. Причиною витоку струму може бути помилка при підключенні проводки в будинку або зіпсована ізоляція, яка слугує тривалий час. Безпечне значення витоку струму вказано у ГОСТах та техпаспорті обладнання. Перевищення цього значення загрожує небезпечними наслідками. При витоку йде перевитрата електроенергії – навіть при відключених електроприладах струм проходить через лічильник. Найчастіше витік струму в домашніх умовах відбувається в побутових приладах, таких як водонагрівачі, пральні машини-автомати. Причина полягає у пошкодженнях ТЕНу або розривах ізоляції. Доторкнувшись до корпусу побутової техніки, розетки, труби водопроводу, стін житлового будинку людина виступає в ролі провідника, а це дуже небезпечно для життя. Заземлення електроприладів запобігає ударам струму при торканні корпусу.
Щоб зробити ваше житло безпечним, використовуються такі методи захисту:
заземлення всіх домашніх приладів та пристроїв
установка дифавтомата, який відключає електрику лише на пошкоджених ділянках
заміна електропроводки з якісною ізоляцією
установка ПЗВ, що реагують на сумарні показання близько 100мА та швидко вимикає прилади.
Характерна ознака витоку струму – при дотику до приладу або труб виникає відчуття слабкого розряду струму, таке часто трапляється у ванній кімнаті. «Щипатися» може як вода, так і сантехніка. Ще одна ознака витоку електричного струму, це надмірно велике споживання електроенергії. Витік струму відбувається завжди, навіть за нормальної роботи електрообладнання, небезпека становить підвищення нормальних показників.
Виявлення витоку струму дозволить захистити людину від травм або смерті, запобігтиме поломці техніки. Вирішити такі проблеми Вам допоможуть кваліфіковані фахівці.