Пошук пошкодження кабелю
Пошук ушкодження електричного кабелю
Для ліквідації та локалізації пошкоджень електричного кабелю потрібне спеціальне обладнання та, звичайно ж, професіонали. Кабельні лінії електропроводки постійно зазнають несприятливого впливу природи, неправильної експлуатації. Ушкодження кабелю електропроводки можуть бути різні: дефекти виробництва, знос, корозія, перенапруга, некваліфікована прокладка кабелю, одне – або двох – фазне замикання, обрив жили. Пошкодження кабелю потрібно швидко і точно визначити правильно вибравши метод вимірювання.
З різних методів, слід виділити індукційний і акустичний. При акустичному методі пошуку можна використовувати спеціальний генератор імпульсів, і навіть приймачі звукового характеру. Цей метод застосовується безпосередньо на лінії та практично при всіх видах ушкоджень. У місці ушкодження створюється іскровий розряд, що фіксують прилади. Індукційний метод використовують при пробоях ізоляційного шару окремих жил при обриві в поєднанні з пробоєм для з’ясування глибини пролягання кабельної лінії.
У густозаселених місцях, з великим скупченням інженерних комунікацій, одна ділянка може складатися з різних типів кабелів. Пошкодження електричного кабелю відбувається на всіх рівнях напруги, як низьковольтних, так і високовольтних. Де проходить силовий електричний кабель корисно знати власнику житла, а також усім користувачам електричної мережі, оскільки будь-яке пошкодження загрожує серйозними наслідками.
Пошкодження електричного кабелю – найпоширеніша проблема, з якою стикаються наші фахівці. Причини пошкодження можуть бути найрізноманітнішими, це і зовнішні дії природи, механічні пошкодження ізоляції, перевантаження. За допомогою періодичних випробувань можна виявити пошкодження електричного кабелю. Для пошуку обриву фахівці застосовують різні прилади, такі як, кабелешукачі, металошукачі, трасошукачі тощо.
Найчастіше кабелю прокладаються під землею, плюсів у цьому багато: запобігає свідомому пошкодженню, припиняється доступ сторонніх осіб, скорочується довжина, за рахунок того, що лінія прокладається найкоротшим шляхом між джерелом і споживачем. Звичайно, є такий спосіб і мінуси, найголовніший – складне відшукання місць пошкодження кабельних ліній. Для визначення наявності пошкоджень застосовують різні вимірювання. Для їхнього проведення використовуються кабельні мости, мегаомметри, вимірювачі опору заземлення. Часто буває одночасно кілька різнотипних дефектів. Для визначення таких несправностей потрібен не тільки вимір первинних параметрів кабелю, але й вторинних: згасання, перехресних наведень тощо.
Визначення відстані до обриву електричного кабелю виконується одним із двох методів – мостовим (за допомогою кабельних мостів) та рефлектометричним (за допомогою рефлектометра). Кабельні мости виконують локалізацію пошкодження опору та ємності кабелю.